Базальна температура при вагітності

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Вагітність і пологи
Базальна температура при вагітності

Зміст:

 1. Визначення вагітності по базальної температурі
 2. Базальна температура при вагітності
 3. Як правильно вимірювати базальну температуру

 Базальна температура - це температура, яка вимірюється всередині прямої кишки. Для жінок, які планують вагітність і стежать за загальним станом свого організму - це дуже важливий показник, який дозволить діагностувати запліднення на ранніх стадіях.

Визначення вагітності по базальної температурі

 Метод діагностування вагітності за допомогою базальної температури буде достовірним тільки у разі наявності нормального циклу овуляції, оскільки бувають різні захворювання, при яких базальна температура підвищується (так само як і при вагітності) але ні овуляції, ні запліднення яйцеклітини не відбувається.

 Для того щоб за допомогою фіксування базальної температури можна було діагностувати вагітність, жінка повинна знати нормальну індивідуальну температуру в прямій кишці під час різних фаз менструального циклу. На першій і другій фазі в кров виділяються досить різні обсяги естрогену і прогестерону, внаслідок чого базальна температура відчутно змінюється.

 Під час менструації у жінок базальна температура підвищується до 37.0-37.2 градусів. До овуляції температура всередині прямої кишки невисока, вона насилу досягає 36.8 градусів. А от після овуляції базальна температура підвищується на 0,4 або навіть 0,6 градусів, і тримається підвищеної до наступної менструації.

 Менструальний цикл у жінок може бути коротким (звичайним) або тривалим, при цьому перша (фолікулярна) фаза у всіх різна, а от тривалість другого (лютеїнової) фази приблизно однакова, від 12 до 14 днів. Саме тому якщо після температурного перепаду (овуляції) протягом 14-ти днів базальна температура залишається підвищеною, то при наявності будь-яких додаткових симптомів можна сміливо констатувати вагітність.

 Звичайно незабаром після запліднення яйцеклітини відбувається її імплантація в ектодермі матки, яка може супроводжуватися невеликими кров'яними виділеннями. У більшості випадків це відбувається на 7-10-й день після запліднення: при імплантації яйцеклітини ектодермі пошкоджується, внаслідок чого з'являються виділення з невеликими кров'яними домішками. Якщо базальна температура жінки після овуляції знизилася і при цьому з'явилися подібні виділення, то даний симптом свідчить про те, що яйцеклітина прикріпилась до материнського лона, і ембріон почав активно розвиватися.

 Одночасно з імплантацією заплідненої яйцеклітини змінюється гормональний фон в жіночому організмі. Кількість прогестерону в крові значно збільшується, від чого температура в прямій кишці підтримується підвищеної, і додатково до цього може з'явитися токсикоз (особливо вранці) і зміна смакових уподобань.

 Але не варто вважати підвищення базальної температури стовідсотковим симптомом вагітності, оскільки в деяких випадках після запліднення температура може знизитися, або навпаки, температура залишиться підвищеної, але не через вагітність.

Базальна температура при вагітності

 На початку вагітності базальна температура підвищується внаслідок зміни гормонального фону, який буде таким аж до пологів, тому підвищена температура в прямій кишці також протримається майже всю вагітність. Якщо виношування дитини протікає нормально, то підвищена базальна температура - на рівні від 37.1 до 37.3 градусів - буде постійною протягом перших чотирьох місяців, після чого дуже повільно почне знижуватися. Зазвичай, базальна температура знижується до стандартного рівня на 20-му тижні вагітності, тому подальше вимірювання температури в прямій кишці не обов'язково.

Але до тих пір, поки базальна температура не знизиться до звичайного показника, вагітним жінкам необхідно її весь час вимірювати. Справа в тому, що передчасне зниження базальної температури хоча б на 0,2 градуса може свідчити про те, що гормональний фон жінки починає ненормально змінюватися, стаючи таким, як у невагітних жінок. Така зміна гормонального фону дуже небезпечно, оскільки наслідками може бути уповільнений розвиток плоду, завмирання ембріона або викидень.

 

 Якщо базальна температура вагітної жінки опустилася нижче показника в 37.0 градусів, то необхідно проконсультуватися з гінекологом, пройти амбулаторні дослідження і при необхідності почати лікарняну підтримку вагітності. При оперативному виявленні зниження базальної температури і звернення до медичних працівників, всіх негативних наслідків ненормального зміни гормонального фону можна уникнути.

 Не менш небезпечним є і підвищення базальної температури. Даний показник зазвичай становить 37.3 градуса, але у деяких жінок при вагітності нормальна базальна температура може бути навіть 37.5 градусів. Про підвищення температури всередині прямої кишки можна говорити, коли вона піднімається до 38 градусів Цельсія. Таке підвищення дуже небезпечно, оскільки в більшості випадків воно сигналізує про наявність запальних процесів або інфекційному зараженні сечостатевих органів жінки. Наявність інфекцій або запалень здатне дуже негативно позначитися на дитині, викликаючи різні аномалії розвитку, завмирання плоду і викидень.

Як правильно вимірювати базальну температуру

 Як правильно вимірювати базальну температуруДля того щоб заміри базальної температури були достовірними, її в обов'язковому порядку необхідно вимірювати з ранку. Справа в тому, що протягом дня базальна температура (також як і загальна температура тіла) змінюється, на це впливають фізичні навантаження, стресові ситуації, вживана їжа і медикаментозні препарати, перегрів чи переохолодження, і безліч інших факторів. Для того щоб результати вимірювання базальної температури були інформативними і достовірними, необхідно дотримуватися декількох простих правил:

 • Безглуздо вимірювати базальну температуру під час вживання алкоголю, оральних гормональних контрацептивів і заспокійливих засобів. Всі вони здатні підвищити температуру прямої кишки, зробивши результати вимірювання неінформативними.

 • Базальна температура вимірюється саме в прямій кишці, шляхом введення градусника в задній прохід. Вимірювання базальної температури у роті або піхву забороняється.

 • Для того щоб визначити нормальну індивідуальну базальну температуру тіла, вимірювання необхідно почати проводити з першого дня менструального циклу, після 5-6-ти годин сну.

 • Базальна температура вимірюється відразу після пробудження. При цьому не можна вставати з ліжка, робити яких або різких рухів, розмовляти і навіть відкривати очей. Сенс у тому, що організм повинен знаходитися в стані абсолютного спокою, адже навіть просте роздратування очей сонячним світлом може привести до активної реакції організму і спотворення результатів вимірювання температури. Тому з вечора необхідно попередньо підготуватися, розташувати градусник в Поблизу від ліжка, щоб його можна було дістати, навіть не відкриваючи очей.

 • Вимірювання температури прямої кишки необхідно проводити в один і той же строго певний час.

 • Якщо жінка прокинулася раніше часу вимірювання базальної температури, то процедуру, як виключення, можна провести раніше.

 • Тривалість замірів температури повинна бути весь час однаковою. Якщо для вимірювання базальної температури використовується звичайний ртутний градусник, то заміряти температуру прямої кишки необхідно протягом 7-10 хвилин, а при використанні електронного градусника - 60 секунд.

 • Вимірювати температуру завжди необхідно за допомогою одного і того ж градусника. Більш безпечним буде вимір базальної температури за допомогою електронного пристрою.

 • Виймаючи ртутний градусник, не можна брати його за нижню частину, в якій розташована колба з ртуттю, оскільки це може спотворити отриманий результат. Краще брати градусник за верхню або серединну частину.

 • Всі показники вносяться в спеціальний щоденник. Найкраще буде фіксування показників у вигляді графіка, оскільки при такому відображенні результатів можна буде легше порівнювати перепади температур під час різних циклів.

 • У щоденнику базальної температури необхідно фіксувати не тільки показники градусника, але і всі гіпотетичні причини та фактори, які могли вплинути на зміну температури (такі як застуда, перевтома, стрес і т.д.).

 Вимірювання базальної температури дуже важливо не тільки при плануванні вагітності або виношуванні дитини, але і в звичайному жіночого життя. Адже будь-які непередбачені циклом незначні коливання, навіть у 0.2 градуса, дозволять на ранніх стадіях виявити розвиток можливих захворювань або патологій сечостатевої системи жінки. А це дуже добре, оскільки будь-які хвороби на ранніх стадіях лікуються набагато швидше і простіше.


Читайте також:
Реклама
Дякую за корисну інформацію.
Ірина Ответить
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus