Звіробій

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Травник
Звіробій

Зміст:

 Звіробій (Hypericum, звіробій звичайний або продірявлений) - багаторічна або рідко однорічна трав'яниста рослина родини звіробійного. Стебло здебільшого чотиригранне. Листки супротивні, мучноватие, мають короткі черешки і точкові чорні маслянисті залози.

Звіробій - види і місця зростання

 Існує близько 110 видів звіробою, поширених в помірному кліматі на Північній півкулі і в південних тропічних областях. Найбільше різновидів зустрічається в Середземномор'ї. Україні його можна зустріти практично на будь-якій території.

Звіробій - лікувальні властивості

 Звіробій звичайний є улюбленим народним засобом для лікування багатьох захворювань. Його різновид - звіробій звичайний - використовується як антисептичний засіб при колітах і поносах. В'яжучий властивість трави використовується для лікування ясен і профілактиці гінгівітів і стоматитів. Препаратами, що містять звіробій знімають спазми кровоносних судин, зміцнюють капіляри і кровопостачання при венозного кровообігу, збільшують діурез.

 У складі трави присутна гірка речовина, яка благотворно діє на секрецію шлунка та покращує апетит. Традиційна медицина з давніх пір використовувала для зупинки крові і протизапальний засіб у фармакології для виготовлення ліків від анемії, мігрені, гіпертонії, кашлю геморою, жовтяниці, при лікуванні маститу, легеневих, шлункових захворювань, пролежнів, алергії, висипу, ран і виразок.

Звіробій - лікарські форми

 Лікарською сировиною є трава рослини і квіти. Заготовлювати його слід в період цвітіння, зрізуючи тільки верхні частини не більше 30 см, і то не повністю, (потрібно залишати зарості приблизно в 30%). Лікарські форми являють собою відвари і брикети. Традиційні медичні засоби - препарат новоіманін (містить гіперфорин що пригнічує ріст золотистого стафілокока). Крім цього широко застосовується препарат нефлавіт, який володіє Р-вітамінною активністю і здатний зменшувати проникність капілярів.

Популярні чаї із звіробою

Звіробій - рецепти

  • Настоянка з звіробою: на 50 гр. трави звіробою в сухому вигляді береться 0,5 л горілки. Вміст струшувати, через 10 днів процідити.
  • Популярні чаї із звіробою можна вживати в складі сумішей з шишками хмелю для нормалізації вегетативних коливань і гормонального фону під час клімаксу. Чай із звіробою і меліси можна давати і дітям для того, щоб краще зосередитися при навчанні.
  • Відвар трави звіробою: 1 столова ложка звіробою на 1 склянку окропу. Пити до їди по півсклянки двічі на день.

Звіробій - протипоказання

 Трава звіробою користується величезною перевагою перед хімічними фармакологічними препаратами, особливо при лікуванні депресій, так як не має виражених протипоказань і побічних ефектів. Але звіробій підвищує тиск і протипоказаний вагітним. Тривале застосування може викликати кропивницю. При великій концентрації трави в організмі чоловіка може наступити тимчасова імпотенція.

 Своєю назвою трава звіробій зобов'язана токсичною дією на тварин, у той час як для людей вона Слаботоксичні. Особливо чутливі до неї тварини білого кольору - вівці, коні, рідше корови.

 


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus