Абрикос

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Травник
Абрикос

Зміст:

 Абрикос звичайний - досить високе плодове дерево розміром від п'яти до п'ятнадцяти метрів з неправильною кроною та бурої корою. Гілки - голі, з великими м'ясистими листям, звичайно круглої форми, з гострою верхівкою. Квіти рожевого або білого кольору, великі, поодинокі, які розпускаються набагато швидше листя. Плоди - їстівні, оранжевого або жовтуватого кольору, з кисло-солодким смаком. Цвіте абрикос в березні або квітні, дозрівають плоди залежно від сорту, а відбувається це починаючи з травня по вересень. Плодоносити абрикос починає через 5 років після висадки деревця, сухоустойчів і жаровинослів. Добре відомі й інші назви абрикоса звичайного - це «Жерделі», «вірменська слива», «Морель» та інші.

Корисні властивості

 Для цілющих цілей використовують добре дозрілі ягоди абрикоса, його насіння, абрикосовий камедь. До складу абрикосів спочатку включено велику кількість цукру, вітамінів, кислот - таких як лимонна, яблучна, винна, - мінеральних солей і інших необхідних речовин. Вживання абрикоса сприяє хорошому кровотворенню і безперебійній роботі серця, виведенню з організму холестерину, стимулюванню кишечника. 

Абрикосовий сік має антибіотичну дію, пригнічуючи гнильні бактерії. Завдяки подібному властивості його вживання необхідно при хворобах кишечника, які супроводжуються зайвим гниттям в організмі. У підсушених абрикосах міститься достатньо багато заліза і калію, що вимагає їх вживання при лікуванні хвороб серця, гіпертонічних кризів, захворювань, які супроводжуються нестачею в організмі калію, а також особами, хворими анемією. Абрикоси обов'язково включають в щоденний раціон вагітних жінок. Обов'язково їх вживають для уникнення поганого запаху з рота і як проносне. Компот зі свіжих або сухих абрикосів використовують при старечих запорах .

Застосування абрикоса звичайного

 Абрикосова «молочко» - це емульсія, яка виробляється з його насіння і ягід і використовується як відхаркувальний засіб при гострих бронхітах, гикавці, кашлюку, запаленні трахеї, глотки і нирок. Приготувати її дуже просто: для цього потрібно подрібнити насіння, а вийшов порошок залити водою і добре збовтати. Доза, яку можна застосувати, становить 30 г на добу. Абрикосова олія часто застосовується для приготування ряду важливих медикаментів.Досить часто використовується масло абрикоса у косметології - в якості становить компонента деяких косметичних кремів. З абрикосовою камеді здавна виробляють маслянисті емульсії, а свіже листя абрикоса застосовують для чищення зубів від нальоту, а також для лікування зубних болів і при стоматиті.

 Здавна використовують абрикоси в харчовій промисловості - з них варять різноманітні варення, компоти, повидло, виготовляють начинки для цукерок і пастилу, широко застосовують для виготовлення безалкогольних та алкогольних напоїв. Плоди абрикоса - важлива сировина для консервування та використання в кондитерській галузі. Шкаралупу абрикоса переробляють на активоване вугілля, а деревину використовують для приготування різноманітних виробів, а також у вигляді палива. Абрикосову камедь застосовують при виготовленні хорошого, якісного клею.

Протипоказання до вживання абрикоса

 Обмеження при вживанні абрикосів: їх не можна їсти на порожній шлунок, особливо свіжі, і відразу після їжі, так як цей фрукт є важким для перетравлення. Якщо випити прохолодної води після поїдання свіжих абрикосів, це може призвести до виникнення діареї. 

Свіжі абрикоси категорично не можна вживати особам, хворим на виразкову хворобу і гастрит. Цю ягоду категорично виключають з раціону діабетиків, адже в її змісті знаходитися велика кількість цукру.

 

Насіння абрикоса досить отруйні. Категорично не можна їх вживати у великій кількості, адже це може викликати серйозне отруєння, через компонента, який міститься в них, - амігдаліна. Але застосування їх в їжу в потрібній кількості справляє позитивний дію на кашльовий ефект і сприяє швидкому одужанню.


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus