Симптоми туберкульозу

Автор admin Дата: 25-05-2016, 15:26 Категория: Інфекційні захворювання
Симптоми туберкульозу

Туберкульоз, що, за даними статистики Організації світового охорони здоров'я, щорічно вбиває понад 3-х мільйонів людей на планеті, можна з упевненістю назвати поряд зі СНІДом та онкологією ще однієї чумою вже не тільки 20-го, а й 21-го століття. Хоча про туберкульоз, як запевняють історики, заговорили ще в давні століття, про що свідчить офіційний дозвіл фараона Хаммурапі на розлучення з жінкою, яка виявила симптоми туберкульозу.

 Більш точно симптоми описав великий доктор людства - Гіппократ, продовжив його праці ще один видатний лікар - Авіценна, що довів, що передумовою до зараження подібної інфекцією може бути забруднене навколишнє середовище. Саме тому туберкульоз справедливо трактують як порок злиднів, позбавленої гігієни. Хворим на туберкульоз слід прописувати спеціальні дієти лікувальні. Дійсно, в антисанітарних умов (нетрі, в'язниці і т.д.) вірус, від якого навіть у 3-му тисячолітті з його чудодійними досягненнями в медицині щосекунди у світі помирає людина, активно розмножується і довше живе, пристосовуючись протягом 10-ти днів до водного та повітряного середовища. Тому головний шлях зараження туберкульозом - повітряно-крапельний.

  Німецький біолог Роберт Кох Докладно вивчивши наприкінці 19-го століття сутність даної інфекції, німецький біолог Роберт Кох, чиє ім'я і було згодом присвоєно інфекції, обгрунтував, що туберкульозна бацила гине під тривалим впливом світла, палючих сонячних променів і хлору. Втім, щоб убити вірусну паличку Коха, потрібно знати симптоми туберкульозу, які не зважаючи на міцність імунітету вже заразився можуть довгий час бути прихованими або аналогічними простудних захворювань. Тому симптоми туберкульозу, вираженість яких залежить від характеру розвитку вірусу в організмі, вогнища інфекції і індивідуального сприйняття антитіл (конституціональні особливості), довгий час можуть бути пасивними, вражаючи конкретний орган. Часом навіть сучасна діагностика (реакція Манту, посів мокротиння, рентген легенів, полімерна ланцюгова реакція та ін.) І досвідчені фахівці не гарантують точного визначення вірусу Коха, тому що симптоми туберкульозу (особливо його найбільш поширеного виду - легеневого туберкульозу) дуже схожі на ознаки грипу і т.д.

Симптоми туберкульозу легенів

 На перший погляд, не викликають серйозних побоювань, проявляючись у вигляді зниження працездатності і апетиту, підвищення стомлюваності, дратівливості, слабкості і температури (до 39 градусів С), запалення лімфовузлів і задишка. Зовнішні симптоми туберкульозу також типові: помітна блідість, надмірне потовиділення, озноб, різке схуднення, сухий кашель з подальшим виділенням мокроти і крові.

Симптоми позалегеневого туберкульозу

 Аналогічно маскуються під інші недуги. Туберкульоз головного мозку протягом 2-х тижнів після зараження проявляє симптоми інших недуг нервової системи: підвищена температура і агресивність, безсоння і сонливість, блювання і біль голови, спини, ніг. Хоча ноги можуть турбувати і при туберкульозі кісток, суглобів. Симптоми туберкульозу органів травлення спочатку не насторожують хворого, оскільки схожі на звичайне розлад шлунку: здуття живота, стабільно висока температура, діарея або запор; можливо кров'яні виділення. А кров у сечі, біль сечовипускання і т.д. - Первинні симптоми туберкульозу сечовивідної системи.

Симптоми туберкульозу шкіри

 Простіше визначити туберкульоз шкіри, який відрізняють симптоми: утворення твердих ущільнень, що, поступово збільшуючись, проривають назовні білий гній, що нагадує сир, дуже схожі на захворювання дерматовенерології. У разі самолікування або неправильно поставленого діагнозу лікаря, до якого пацієнт звернувся з симптомами туберкульозу, вірогідні ускладнення у формі: порушення і втрата свідомості, орієнтації в часі і просторі, поразка (дисфункція) інших органів (печінка, нирки, серце, селезінка і т. д.). Тому як тільки симптоми проявлять себе, щоб не допустити незворотних ускладнень (скажімо, у випадку туберкульозу статевих органів прогресує безпліддя), потрібно терміново звернутися в клініку.

Найнебезпечніші симптоми туберкульозу (Відео)


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus