Харчове отруєння

Автор admin Дата: 23-10-2013, 12:24 Категория: Народні методи і засоби лікування хвороб
Харчове отруєння

Зміст:

  1. Опис 
  2. Перші симптоми харчового отруєння 
  3. Діагностика при харчовому отруєнні
  4. Профілактика організму
  5. Лікування 

Опис

 Харчове отруєння не відноситься до захворювань, але характеризується як стан, при якому відбувається інтоксикація організму через потрапляння в кишечник продуктів недоброякісного приготування. У таких продуктах, зазвичай, вже відбувся процес розмноження різних мікроорганізмів та накопичення виділяються ними токсинів. Тому, потрапляючи в організм через харчовий тракт, такі продукти отруюють його і викликають симптоматику інтоксикації.

 

 Будь-які харчові отруєння можна поділити на дві групи: харчові токсикоінфекції (коли в організм потрапляють мікроорганізми з токсичною дією), та харчові інтоксикації (коли в організм потрапляють мікробні токсини).

  1. Перша група харчових отруєнь - це кишкові інфекції, у яких схожа між собою клінічна картина і їх результат, найчастіше, сприятливий. Викликані токсикоінфекції бувають ентерококами, стрептококами, стафілококами, протеями, кампілобактерами, сальмонелами, клостридиями.
  2. Друга група харчових отруєнь найчастіше, буває викликана золотистим стафілококом, токсини якого накопичуються в їжі, або ж ботулінічного токсином, який виробляється Clostridium botulinum.

 Харчове отруєння можна отримати при вживанні неякісно приготовленої їжі, або ж, якщо продукти харчування зберігалися в умовах недотримання термінів і режиму зберігання, в умовах сприятливих для розмноження і розвитку мікроорганізмів, здатних викликати отруєння організму. Такі умови створюються при недотриманні людьми особистих гігієнічних правил, при порушенні санітарних норм і правил при заготівлі, транспортування, зберіганні та приготуванні продуктів харчування.

Симптоми

 Проявлятися харчове отруєння може вже через кілька годин після прийому неякісної їжі, але не пізніше, ніж через добу. Існує характерна особливість харчових отруєнь: симптоматика може проявитися відразу у всіх людей, хто вживав в один час одні й ті ж неякісні продукти харчування.

 Починається отруєння з відчуття дискомфорту в області кишечника, бурчання і спазмів. Потім може з'явитися біль, що локалізується в області пупка або в надчеревній частині живота. Хворого може турбувати нудота і багаторазова блювота, пронос. У калі при харчових отруєннях може з'являтися слиз або кров, але це вкрай рідкісні симптоми.

До загальної симптоматиці харчових отруєнь належить: загальний стан слабкості, запаморочення, бувають і непритомні стани, головні болі, прискорене серцебиття.

 У більш гострих течіях отруєнь може піднятися температура тіла, шкіра бере блідий відтінок, мова стає сухою, оскільки організм втрачає багато рідини.

Триває симптоматика харчових отруєнь не більше трьох днів, але можуть залишитися ще загальне нездужання і дискомфорт в кишечнику, які викликані дисбактеріозом (дисбалансом складу мікрофлори в товстому кишечнику).

Харчове отруєння ботулотоксином розглядається звичайно окремо від інших форм даного стану, оскільки це один з найсильніших токсинів у природі. При отруєнні їм може статися параліч мускулатури людини.

Діагностика

 Щоб діагностувати харчове отруєння лікар збирає детальний анамнез. При опитуванні пацієнта встановлюються причини отруєння. Обов'язково вимірюється температура тіла хворого, артеріальний тиск, пульс. Лікар так само проводить загальний огляд хворого, на наявність алергічних реакцій, і пальпацію області живота, при якій виявляється болючість в області припупковій і надчеревній.

 Потім проводяться лабораторні дослідження калових мас, щоб ідентифікувати мікроорганізми, які викликали отруєння або інтоксикацію організму.

Обов'язково проводиться загальний аналіз крові (при отруєнні кров буде сгущена) і біохімічний аналіз.

 Останнім часом стали широко використовувати інструментальні методи діагностики при харчових отруєннях: фіброезофагогастродуоденоскопія (показує стан слизової у верхніх відділах тракту травлення), колоноскопія (показує зміни в слизовій товстого кишечнику), ректороманоскопія (дає оцінку слизової прямої кишки). У випадках гострого отруєння їжею проводиться рентгеноскопія.

 При загальних масових отруєннях їжею, санітарно-епідеміологічна служба проводить дослідження продуктів, які стали причиною масової інтоксикації.

Профілактика

 Профілактика харчових отруєнь в масштабах держави полягає в строгому нагляд і контроль над дотриманням правил і режимів зберігання, транспортування, реалізації та приготування їжі. Так само і індивідуально, щоб уникнути харчового отруєння, необхідно дотримуватися всіх правил та режимів зберігання і приготування їжі.

Активоване вугілля для більшості є універсальним засобом проти харчового отруєння

Лікування

 Починається лікування харчового отруєння на ранніх стадіях промиванням шлунка і викликання штучної блювоти. Потім хворому призначають сорбирующі препарати (активоване вугілля, поліфепан, полісорб, і пр.). Далі, щоб усунути зневоднення організму, яке настає у всіх хворих з отруєнням, призначається регідратація організму (або заповнення об'ємів рідини в організмі).

А для нормалізації мікрофлори кишечника (або для усунення симптомів дисбактеріозу) призначаються препарати пребіотики або пробіотики, які містять в собі мікроорганізми для нормального травлення.

Мийте руки правильно і будьте здорові!Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus