Лікування алергії у дітей

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Лікування дитини
Лікування алергії у дітей

Зміст:

 1. Симптоми алергії у дітей
 2. Ліки від харчової алергії
 3. Кортикостероїди при харчової алергії у дитини
 4. Протиалергічні препарати

 Алергічна реакція - це патологічна активність імунної системи організму, що виражається в небажаною і неадекватної реакції на алергени - чужорідні речовини білкової і хімічної природи, що знаходяться в навколишньому середовищі. Підвищена чутливість до цих речовин може розвиватися в ранньому дитячому віці і зберігатися протягом усього життя, періодично викликаючи ряд симптомів, характерних алергічних реакцій, деякі з яких можуть становити безпосередню загрозу життя (анафілактичний шок, набряк Квінке, респіраторні алергічні реакції).

Симптоми алергії у дітей

 Симптоми алергічних реакцій різноманітні, проте найчастіше у дітей зустрічаються такі прояви:

 • Алергічний насморк- негайна алергічна реакція на присутність речовини, до яких у дитини спостерігається підвищена чутливість. Як правило насморк супроводжується алергічною реакцією з боку інших слизових оболонок, наприклад, кон'юнктиви очей або придаткових пазух носа. Алергічний насморк може мати сезонний характер (алергія на рослинний пилок), постійний протягом (алергія на тварин, що проживають в будинку) або виникати приступообразно (алергія при контакті з хімічними алергенами).
 • Бронхіальна астма - є алергічною реакцією бронхів при якій відбувається спазм гладкої мускулатури і підвищується виділення секрету бронхіальних залоз. Ці порушення призводять до різкого звуження просвіту бронхів, внаслідок чого виникають напади задухи, що вимагають екстреної медичної допомоги.
 • Шкірні прояви алергічних реакцій - екзема, контактний дерматит, розвиваються як правило під впливом безпосереднього контакту з алергеном.

Симптоми алергічних реакцій різноманітні, проте найчастіше у дітей зустрічаються такі прояви.

Схильність до алергічних реакцій впливає на нормальний фізичний розвиток дитини, підвищує небезпеку вторинних інфекційних ускладнень, а важкий перебіг респіраторних проявів алергії може привести до тривалого кисневого голодування, зниження успішності і порушень поведінки.

Ліки від харчової алергії

 Головне усвідомити, що від харчової алергії немає таблетки, мазі і крему, від яких все пройде. Можна почути часті нарікання матусь, що харчова алергія у дитини, дієта яких дуже сувора, не проходить навіть при використанні дорогих мазей і кремів.   Давайте з вами трохи розберемося, які препарати призначають при алергії у дітей?

Найчастіше, це гормональні мазі (креми) та антигістамінні препарати. Всі вони не лікують алергію, а зменшують ознаки харчової алергії у дітей - висип і свербіж .

Кортикостероїди при харчової алергії у дитини

 При алергії шкіру мажуть гормональними препаратами місцевого протизапальної дії - кортикостероїдами. Вони діляться на препарати зіслабким ступенем дії, середньої і високої. Помилково вважати, що слабкі препарати - не ефективні. Вибір залежить від виду інтенсивності прояви алергії. Гормональні мазі дуже важливо правильно застосовувати:

 1. Наносити кортикостероид потрібно тільки на нові висипання . Відразу після нанесення на шкіру потрібного препарату цієї групи, потрібно нанести на шкіру емолентов - речовина, яка допоможе зберегти вологість шкіри. Простий приклад - вазелін. У зимовий період кількість емолентов, використовуваного за тиждень, - не менше ніж 150 - 200 мл!
 2. Користуватися кортикостероїдами можна не частіше 2 разів на добу.
 3. На обличчя, шию, складочки на згинах наносяться препарати тільки слабкому ступені дії.
 4. Кортикостероїди сильної ступеня підбирає тільки лікар.

 Після поліпшення стану кортикостероид не припиняють приймати, азменшують його концентрацію, змішуючи в різних пропорціях з дитячим кремом, якщо вам призначали крем, або з маззю, якщо ви користувалися маззю.

Протиалергічні препарати

ДієтаПаралельно з застосуванням місцевих мазей і кремів на гормональній основі призначаються антигістамінні препарати . Одним з важливих побічних ефектів цих ліків є те, що вони викликають сухість шкіри - тобто, знижують пітливість, що важливо при лікуванні алергії.

 

 Тема харчування дитини з харчовою алергією дуже загальна. Незважаючи на те, що дієта при харчової алергії у дитини розробляється індивідуально, залежно від того, на який продукт алергія, який вік малюка і так ділі..., в цілому основні принципи відбиваються в дієті № 5-ГА - гіпоалергенний стіл.

 

 Взявши її за основу, можна самій скласти меню для своєї дитини. Звичайно ж, матусям алергіків рекомендується вести харчовий щоденник , в якому фіксується, який продукт був введений і як на нього відреагував організм дитини.

 

 Поки, як кажуть, стаття готувалася до друку, мама дівчинки знайшла спосіб, як вилікувати харчову алергію у дитини? Вона почала їй давати яєчну шкаралупу з лимоном . Запевняє, що допомогло.

Протиалергічні препарати

Звичайно ж, сайт cugy.net не міг пройти повз цього «чудо-рецепта» і ось що нам вдалося з'ясувати.

 

 Кальцій (а це і є потовчене яєчна шкаралупа), дійсно, має відношення до алергії. Доведено, що його нестача в організмі підсилює алергічну реакцію. Саме тому в період прорізування зубів у малюків можуть з'явитися висипання на шкірі, як реакція на їжу.

 

 Таким же ефектом, як яєчна шкаралупа з лимоном, володітиме і копійчаний «кальцій глюконат», придбаний в аптеці, який слід додавати в будь молочний продукт. Але яєчна шкаралупа - це народна медицина, а кальцію глюконат - якась хімія, куплена в аптеці.

 

 Тому ми більше довіряємо народними рецептами при харчової алергії у дитини.

 

 При прийомі кальцію важливо пам'ятати про його залежності від вітаміну Д, нестача або надлишок якого зменшує засвоювання організмом кальцію. Тому причина алергії може критися навіть у цьому.

 

 Як би там не було, важливо пам'ятати, що лікування харчової алергії у дітей - це комплексні заходи, багато що залежить від наполегливості і старань батьків.Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus