Викривлення хребта у дітей

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Лікування дитини
Викривлення хребта у дітей

 Зміст:

 Сучасні діти рідко можуть похвалитися відмінним здоров'ям. Найчастіше проблеми виникають з очима і хребтом, що не дивно в століття високих технологій. Не можна промовчати і про участь самих батьків у створенні таких от проблем, адже хто сьогодні не прагне придбати дитині новенький планшет або приставку? Звідси випливає лише одне - діти частіше знаходяться в сидячому положенні, ніж проводять час на свіжому повітрі!

Вчасно помічене викривлення дарує шанс на ефективне лікування 

 Як часто батьки стежать за поставою свого чада? Можливо, чимало тих, хто приділяє цьому моменту пильну увагу, і все ж, коли мами немає поруч, дитина просто забуває "тримати" спину. Звідси і проблема - викривлення хребта у дітей.

 На жаль, викривлення хребта у дітей - це не простий косметичний недолік, а щось набагато серйозніше. Часом саме така проблема може стати причиною виникнення психологічних проблем. Бувають і інші наслідки: зниження опірності організму до вірусних захворювань, сором природної рухливості грудної клітки, розвиток остеохондрозу, патологічні зміни внутрішніх органів. Благо, вчасно помічене викривлення хребта у більшості дітей дарує шанс на ефективне лікування, яке не потребує хірургічного втручання.

Види викривлення хребта у дітей

 Найпоширенішим видом викривлення хребта в дитячому випадку є сколіоз - бокове викривлення. Сколіоз ділять на вроджений і набутий. У першому випадку поштовхом для розвитку є порушення внутрішньо утробного розвитку хребта, а в другому - порушення постави.

Як визначити викривлення хребта?Як визначити викривлення хребта?

 Абсолютно точно визначити викривлення хребта у дітей на ранніх стадіях неможливо. Як правило, викривлення хребта у багатьох дітей у такому випадку виражається в втоми спини і онімінні лопаток. А от при більш розвиненій стадії захворювання можна спостерігати:

  • різне становище плечей (одне вище іншого);
  • випирання кута лопатки ;
  • візуально помітне викривлення при нахилі вперед .

 Якщо батьки розгледіли хоча б один з представлених ознак, потрібно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Як правило, вже після першого візуального огляду дитини лікар здатний поставити діагноз, однак досить часто з цією метою призначається і рентгенографія хребта.

 Багато батьків, котрі помітили викривлення хребта у дітей, починають побоюватися необхідності проведення відповідної операції, необхідної для повернення хребту первісного вигляду. Потрібно відзначити, що це думка вельми помилкове. Насправді оперативне втручання потрібне лише за умови наявності запущеній стадії сколіозу (третьої або четвертої). У більшості випадків діти стикаються лише з першою або другою стадією, які піддаються безопераційне лікування.

Викривлення хребта у дітейВикривлення хребта у дітей

 Лікування викривлення хребта, як і будь-якого іншого захворювання, потрібно починати якомога раніше. У випадку з початковими стадіями сколіозу ортопеди призначають малюкам курси фізичної терапії, масаж, носіння спеціальних корсетів.

 Як правило, при кожній поліклініці існують ЛФК-кабінети, де проводиться гімнастика, спрямована на відновлення постави. Завдяки гімнастичним вправам зупиняється подальша деформація хребта і розвиваються спинні м'язи. Однак щоб гімнастика діяла, її необхідно проводити регулярно, точно слідуючи приписами лікуючого лікаря. Крім того, вдома дитина також має займатися фізичними вправами. Якщо у малюка виявлено викривлення, варто задуматися над придбанням шведської стінки. Витягування хребта дуже важливо при його відновлення!

 Масаж, в разі присутності викривлення хребта, також незамінний. Спочатку його проводять в поліклініці, проте з часом можна відшукати фахівця, який погодиться виконувати процедури на дому. 
 Сьогодні все частіше можна чути, що відмінним борцем за правильну поставу виступає водна гімнастика. Багато педіатри та ортопеди і правда рекомендують батькам, дитина яких страждає від сколіозу, записати чадо в басейн.

 Викривлення хребта у дітей вимагає негайного лікування. А що ж зробити батькам, які бажають уберегти дитину від подібної неприємності? Виконувати профілактику!

У чому ж полягає профілактика викривлення хребта?

  •  По-перше, потрібно завжди стежити за тим, як сидить малюк . Якщо він раз у раз сутулиться, варто задуматися про більш зручному стільці або підкоригувати висоту робочого столу.
  • По-друге, дитина повинна рухатися . Спортивні секції в цьому випадку просто незамінні.
  • По-третє, раціон дитини має бути багатий на вітаміни .
  • По-четверте, батьки повинні забезпечити малюкові зручне спальне місце . Диван абсолютно не підходить для сну малюка. Куди краще жорстка ліжко або ортопедичний матрац.

 І нарешті, найголовніше - своєчасні візити до ортопеда . Пам'ятаєте, чим раніше буде виявлено викривлення хребта у маленьких дітей, тим більше шансів викорінити проблему без хірургічного втручання!


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus