Годування новонародженого

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Корисні поради
Годування новонародженого

Зміст:

 Здавалося б, немає нічого простішого, ніж годування новонародженого. Цей процес передбачила сама природа. Але все ж у молодих мам, які дочекалися появи первістка, на практиці виникає маса питань: «Як часто годувати малюка?», «Чи вистачає молока дитині?», «Як тримати дитину при годуванні?» І так далі. Скажу по-секрету, це нормально.

 У даній статті я хочу висвітлити всі нюанси грудного вигодовування новонародженого. Колись я сама задавала ці питання і тепер хочу поділитися досвідом з Вами.

Годування немовляти.

 Годування грудьми - це природно. Але деякі мами самостійно відмовляються від грудного годування, оскільки бояться зіпсувати фігуру і форму грудей. Хочу Вам сказати, що фігура і груди у вас вже змінилися. І в період відновлення ще трохи зміняться, в залежності від фізичних і моральних навантажень. Але ніяк це не залежатиме від годування малюка грудьми. Про користь грудного годування зараз не говорить тільки ледачий. І це дійсно факт, науково доведений. Грудне молоко - це найкраща їжа для малюка в перші роки життя. Також молоко завжди готове до вживання, його не треба готувати і підігрівати.

 Особливо важливо почати прикладати до грудей малюка відразу після народження. У молочних залозах виділяється молозиво, воно більш жирне ніж молоко і містить безліч антитіл, які в наслідок виробляють імунітет немовляти.

 При годуванні груддю малюк відразу задовольняє потребу в їжі. Спочатку він втамовує спрагу, так як молоко спочатку годування більш рідке, потім насичується.

 Годування новонародженого також благотворно впливає і на фізичне відновлення після пологів. І ще ви встановлюєте тісний психологічний контакт з дитиною. Діти, які харчуються материнським молоком рідше хворіють. Це ще один факт на користь грудного годування.

 На протязі декількох днів замість молозива в грудях виробляється молоко. Але буває так, що молоко не «приходить» на другий чи на третій день. Не нервуйте. Новонароджений може не їсти кілька днів. У години прийому їжі, в даній ситуації, крихті дають кип'ячену воду. А у Вас за цей час відновлюється нормальний баланс і молоко знову з'являється.

Штучне годування новонародженого.

 Штучне годування новонародженого.

 Буває, що молоко все таки не виробляється. Тоді виникає питання про штучному годуванні. Зараз існує великий вибір спеціальних дитячих сумішей. Іноді, для того щоб підібрати суміш «під» Вашого малюка, необхідно спробувати 2 - 3 види сумішей. З питанням вибору суміші краще всього звернутися до Вашого педіатра. Саме він здатний підібрати ідеальну суміш для Вашого малюка, враховуючи всі особливості.

 Є думка, що немовляті можна давати коров'яче молоко. Але це не так. У коров'ячому молоці занадто мало цукру і немає жирів, які потрібні грудничку. Крім того, у коров'ячому молоці значно більше, ніж у грудному, міститься мінеральних солей і, особливо, натрію. Таке молоко рекомендується давати пізніше.

 Ще потрібно звернути увагу на момент догодовування. Якщо Вашому малюку не вистачає грудного молока, то необхідно одне або два годування замінити дитячою сумішшю. Для визначення достатку грудного молока, досить поспостерігати за дитиною. Якщо малюк спокійний, мирно спить, бадьорий під час активності - то все відмінно. Але якщо малюк примхливий, нервовий, неспокійно спить - це має насторожити. Для точного вимірювання кількості споживаного молока потрібні медичні ваги. Якщо у Вас немає, попросіть у лікарні. Спостерігати результати потрібно протягом доби. Перед кожним годуванням малюка треба зважити в одязі, в якій він буде їсти. І відразу після годування зважити, навіть якщо намокнуть все пелюшки. Різниця у вазі і буде кількістю з'їденого молока. Використовуючи наведені нижче таблиці, можна визначити, вистачає малюкові молока чи ні.

Дні життя

малюка

 

Кількість

молока

 

1-й

10мл

2-й

20мл

3-й

30мл

4-й

40мл

5-й

50мл

6-й

60мл

7-й

70мл

8-й

80мл

9-й

80 - 90мл

10-й

80 - 90мл

 

Місяць и життя малюка

Кількість

молока

Від 10 днів - до 2 міс.

90 - 110 мл

2 - 4

110 - 130 мл

4 - 6

130 - 170 мл

6 - 8

170 - 190 мл

8 - 12

190 - 200 мл.

 ЗціджуванняЯкщо Ви почали давати малюкові суміш треба подбати про посуд. У Вас повинно бути як мінімум 3 пляшечки для сумішей і три соски для пляшечок (зазвичай вони продаються в комплекті з пляшечкою). Весь посуд перед вживанням обов'язково потрібно стерилізувати окропом або в спеціальних стерилізаторах. Також зверніть увагу на дірочку в соску, вона не повинна бути занадто великою. В ідеалі суміш повинна капати, а не литися, коли Ви перевертаєте пляшечку. Якщо дірочка занадто маленька, збільште її за допомогою розпеченої голки.Як часто прикладати малюка до грудей.

 Буває, що після годування ви відчуваєте, що молока ще багато в грудях. Це означає, що або дитина не дососала потрібну кількість, або у вас більше ніж потрібно. Його потрібно зціджувати. Роблять це обов'язково в стерильний посуд, зберігають молоко тільки в холодильнику і не більше доби. Зціджують руками або спеціальним тонометром. Руками потрібно плавними, але твердими рухами натискати на груди від середини до ареола соска. На сам сосок не тисніть, ви можете його пошкодити. Зціджувати потрібно 5 - 7 хвилин, не намагайтеся видавити молоко до кінця. Не вийде. Молоко в грудях починає утворюватися під час його поглинання або зціджування. Тому хоч трохи, але в грудях залишиться. Молоковідсоси бувають різні, в основному діляться на ручні та автоматичні. З приводу вибору краще порадитися з педіатром.

Як часто прикладати малюка до грудей.

 Зараз багато лікарі кажуть, що новонародженого потрібно годувати тоді, коли він попросить. Я особисто проти «годування за бажанням». спробую навести Вам кілька фактів на користь цієї думки.

  1. По-перше, якщо малюк їсть по бажанню - це значить, що він може не досмоктувати потрібну кількість молока, з - за цього їсти часто, але менше. У підсумку молока в грудях буде утворюватися менше. А це в принципі погано для лактації. У молочних залозах утворюється молока стільки, скільки висмоктує малюк. А дитина росте і споживання молока збільшується, для його утворення потрібен час. При частому годуванні часу на лактацію може не вистачати.
  2. По-друге, крім годування малюка, у Вас є ще якісь обов'язки по дому. Які, хочеш - не хочеш, а робити   треба. І обов'язково потрібно ще й відпочити. При годуванні за бажанням ви цілий день тільки й будете займатися годуванням.

 Новонароджені дуже легко підлаштовуються під певний графік. Ідеальним вважається годування через 2,5 - 3 години (+ - пів години). Якщо час годування підійшло, а малюк міцно спить, дане годування можна пропустити. Малюкові краще виспатися. При цьому у Вас з'являється вільний час, який Ви можете приділити собі, або домашнім клопотам, або довше погуляти на вулиці (адже взимку сильно не погодуєш грудьми на вулиці, а погуляти хочеться і самій і малюкові корисно). І ще, звикнувши до режиму годування, Ви і далі будете з легкістю дотримуватися інших графіків (сну, прогулянок і т.д.).

 Хочеться сказати про догляд за грудьми. Якщо у вас не болять соски, немає тріщин, то груди необхідно промивати кип'яченою водою перед годуванням і після (змити залишки молока). Милом краще не користуватися, воно сушить шкіру і і може залишати на грудях запах, внаслідок чого дитина може відмовитися від грудей. Якщо з'явилися тріщини, їх потрібно обробляти спеціальними мазями (порадьтеся з лікарем).

 У період годування грудьми потрібно дотримуватися режиму здорового харчування. Слідкуйте за комплексом жири - білки - вуглеводи, щоб вони повною мірою надходили у ваш організм. Їжте більше овочів, каш, фруктів (тільки уникайте алергенних і цитрусових). М'ясо і риба повинні бути присутніми в раціоні в вареному або пареному вигляді. Обережно з зеленню, вона надає специфічний смак молоку. Не пийте кави, виключіть алкоголь і сигарети. Можете побалувати себе шоколадом або цукерками, тільки без фанатизму! 2 - 3 цукерки або пів плитки шоколаду в тиждень можна.

Як тримати дитину при годуванні груддю.

 Як тримати дитину при годуванні груддю.При годуванні малюка Ви повинні зайняти таку позу, щоб Вам було зручно. Краще годувати сидячи на стільці, кріслі або дивані. Ноги повинні бути опущені і всією стопою впиратися в підлогу. Дитина лежить при цьому на колінах. Головка малюка знаходиться на згині ліктя, вище рівня животика. Для зручності під лікоть кладуть подушку. Не тримайте дитину під час годування на руках. Це Вас втомить. Чи не присувайте до себе дитину з силою, він повинен мати можливість відвернутися, що б перепочити.

 Можна   також годувати дитину лежачи на ліжку. Покладіть під спину багато подушок, щоб масою свого тіла спиратися на них. При цьому малюк зручно лежить паралельно матері. Дуже важливо, щоб у такому положенні хтось ще контролював процес годування. Якщо втомлена мама випадково засне, це може бути небезпечним для крохи.

 

 Підводячи підсумки всього вищесказаного, хотілося б повторити, що грудне молоко - найприродніший і корисне харчування для новонародженого. Дуже зручно дотримуватися певного режиму в годуванні. І ще хочеться звернути увагу на стан молодої мами. У період годування грудьми дитини Вам категорично заборонено нервувати і перевтомлюватися. Ваш чоловік і родичі в цей час повинні прийти Вам на допомогу, переклавши на себе частину Ваших обов'язків по дому. І оберігати Ваш спокій.

          Намагайтеся отримувати тільки позитивні емоції від життя! І у вас все вийде!Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus