Що робити, якщо болять суглоби пальців рук?

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Корисні поради
Що робити, якщо болять суглоби пальців рук?

 Анатомічна довідка: всі ми знаємо, що у людини дві руки, на кожній з яких є п'ять різних пальців: великий, вказівний, середній, безіменний і мізинець. Кожен палець складається з трьох кісточок-фаланг, крім великого пальця, який складається з двох кісточок. Фаланги з'єднуються між собою між фалангові суглоби, а до долоні пальці прикріплюються за допомогою п'ястно-фалангових суглобів.

Чому болять суглоби пальців рук?

 Болі в суглобах пальців рук можуть бути запального, дегенеративного та травматичного походження. Вони спостерігаються у багатьох людей: і у чоловіків, і у жінок, і навіть у дітей, причому особливої залежності від віку немає.

 1. Запальні болю: артрит, в т.ч. і ревматоїдний, подагра , тендіти і тендовагініти (запалення сухожиль і сухожильних піхв), теносіновіт де Кервена.
 2. Дегенеративні болю: артроз, поліостеоартроз, ріартроз.
 3. Травматичні болю: вивихи, переломи.
 4. Симптом хвороби Крона.

Болі в пальцах рук при артриті  Ревматоїдний артрит вважається недостатньо вивченим аутоімунним захворюванням, при якому болять і набрякають суглоби рук. Подагричний процес дуже рідко зачіпає кість і розвивається при порушенні пуринового обміну. Теносіновіт де Кервена розвивається у людей, чия професія пов'язана з підвищеним навантаженням на великий палець (швачки, гравери, масажисти, вантажники і т.п.).

 Дегенеративні захворювання часто пов'язані з фізіологічним старінням сполучнотканинних структур суглобів (синовіальна оболонка, суглобові сумки) і зниженням секреції синовіальної рідини. Це веде до зменшення відстані між суглобовими поверхнями, підвищеним навантаженням, тертю і, як наслідок, до больового синдрому. Для полиостеоартроза характерна спадкова схильність. У деяких сім'ях їм хворіють жінки в декількох поколіннях. Захворювання щитовидної залози та цукровий діабет є сприятливими факторами для розвитку дегенеративних змін в дрібних суглобах кисті. При будь болі в суглобах слід звернутися до фахівця, особливо якщо вона не зникає протягом тижня або супроводжується висипом на шкірі, підвищенням температури або запаленням очей. Своєчасно розпочате лікування дозволить уникнути ускладнень.

 При падінні на кість, різких рухах або ударах (наприклад, баскетбольним м'ячем) з'являється біль, як реакція на зовнішній вплив. Залежно від характеру травми ця біль може зберігатися до декількох тижнів, а потім періодично з'являтися, наприклад, при зміні погоди. Хвороба Крона є важким аутоімунним захворюванням, в першу чергу вражаючим шлунково-кишковий тракт. При цьому в клубової кишці і по всьому товстому кишечнику починають утворюватися виразки, турбують болі внизу живота справа. Так як це захворювання сполучної тканини, то в процес завжди втягуються суглоби.

Діагностика болів

 1. Опитування (скарги, анамнез захворювання, звички, професія, харчування);
 2. Огляд (оцінка сили пальців і обсягу виконуваних рухів);
 3. Рентгенографія;
 4. УЗД і суглобів кисті;
 5. МРТ в pokazaniyam;
 6. Загальний аналіз крові і кров на ревматичні проби (С-реактивний білок і т.п.).

 Теносіновіт де Кервена відрізнити від артрозу або артриту можна за допомогою простеньких тестів.  Перший тест полягає у виникненні болю в сухожиллях, коли лікар намагається хворому привести великий палець до вказівного. При цьому хворий чинить опір і тримає великий палець в положенні максимального відведення. Під час другого тесту біль біля основи великого пальця виникає при спробі відомості його кінчика з кінчиками мізинця і безіменного пальця.

 

Для діагностики теносиновита де Кервена хворому виконують всі необхідні дослідження. При цьому і в аналізах, і на рентгенограмі буде норма. У рідкісних випадках на дуже якісних рентгенівських знімках можна виявити потовщення м'яких тканин в області шиловидного відростка променевої кістки.

Якщо болять суглоби великих пальців рук

 Біль у суглобах великих пальців рук найчастіше спостерігається при поліостеоартрозі, але не можна забувати і про інші хвороби, наприклад, теносіновіт де Кервена, псоріаз і подагру. При поліостеоартрозі болю носять постійний характер, тобто бувають як у спокої, так і при навантаженні. При тендовагініті болі турбують тільки після незручного руху, причому навіть вночі у сні, іноді уражені суглоби пальців рук клацають при русі.

 При подагричному артриті в м'яких тканинах навколо суглоба з'являються подагричні шишки, так звані тофуси. Тому Дифдіагностика слід проводити в повному обсязі: це і лабораторна діагностика, і рентгенологічне дослідження. Лікування залежить від того, з яким захворюванням ми маємо справу. Звичайно, травми теж трапляються, як правило, це вивих або забій п'ястно-фалангового суглоба великого пальця руки. Зазвичай, при цьому появи болю завжди передує або удар, або падіння на руку, тому відрізнити травматичну патологію від інших захворювань нескладно.

 

Холод, іммобілізація, знеболюючі - ось комплекс заходів невідкладної допомоги. Важливо вчасно почати розробляти пошкоджені суглоби, інакше може розвинутися контрактура (хворобливе обмеження рухів).

Якщо болять суглоби кисті рукЯкщо болять суглоби кисті рук

 Руки болять при різних захворюваннях, в тому числі і судинних, але от для появи болю в суглобах пальців рук завжди є свої певні причини. Найчастіше - це ревматоїдний артрит, який проявляється ранкової скутість і болючість при рухах. При адекватному лікуванні хвороба переходить у стадію стійкої ремісії, а при прогресуванні процесу пальці деформуються так, що людина частково втрачає здатність до самообслуговування. Біль у суглобах постійна, ниючий, можуть утворюватися остеофіти, а на тлі запалення може запуститися дегенеративний процес (артроз).

Відео: "Артроз основи великого пальця. Що робити, якщо болять суглоби великих пальців рук?"

 Часто болять суглоби пальців рук при вагітності. Це пов'язано з наступними причинами:

 • недолік кальцію в організмі;
 • підвищення секреції гормону релаксину, який розм'якшує зв'язки суглоба;
 • фіброміалгия ;
 • психосоматичні стану (депресія);
 • здавлення серединного нерва.

 Про ці болях обов'язково слід сказати акушера-гінеколога, який веде вагітність, так як подібний стан може згубно позначитися на здоров'ї майбутнього малюка.

Як лікувати і яких лікарів відвідати?

 Біль у суглобах кисті - це тільки симптом, "дзвіночок" про неполадки в організмі. І тому, хоч купірування больового синдрому та стоїть на першому місці за пріоритетністю, але все ж є одним з дій в комплексі лікувальних заходів. Для того щоб усунути біль, застосовують протизапальні препарати, що володіють протибольовими дією, - Нурафен, Найз, Ібупрофен та інші. Нерідко з хорошим ефектом призначають інгібітори циклооксигенази-2 (Німесил, Целекоксиб) і стероїдні гормони у вигляді мазей.  Часто паралельно призначаються фізіотерапевтичні методи, що приносять швидке полегшення багатьом хворим вже після першого сеансу. Добре допомагає самомасаж і чергування періодів праці та відпочинку Виявити причину болю допоможуть ревматолог, травмотолог - ортопед і невропатолог.

 


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus