Захворювання щитовидної залози

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Cписок хвороб
Захворювання щитовидної залози

 Зміст:

 1. Гіперфункція і гіпофункція щитовидної залози - причини
 2. Гіпофункція щитовидної залози - ознаки і симптоми
 3. Гіпофункція щитовидної залози - лікування

 Щитовидна залоза продукує ряд гормонів, необхідних для нормального і здорового функціонування всього людського організму. Ці речовини відповідають за обмінні процеси, роботу внутрішніх органів, сечостатевої системи і стан шкіри. Гіпофункція щитовидної залози призводить до уповільнення всіх цих механізмів і появи безлічі неприємних симптомів.

Гіперфункція і гіпофункція щитовидної залози - причини

 Як відомо, на діяльність аналізованого органу прямий вплив надає надходження йоду. При його надлишку розвивається гіпертиреоз, нестачі - гіпотиреоз. Найчастіше патологія розвивається повільно, з поступовим проявом ознак.

 Гіпер-і гіпофункція щитовидної залози характеризується або надсильним, або зниженим продукуванням гормонів. В обох випадках це може бути викликано інтенсивним запальним процесом в організмі, а також спадковим фактором. Інших причин гіпотиреозу не виявлено, тоді як гіпертиреоз провокується ще й такими причинами:

 • метастази пухлин в щитовидну залозу;

 • імунна тиреопатій або базедова хвороба;

 • введення медикаментозних препаратів;

 • самостійно з'явилися новоутворення щитовидної залози, які з часом відокремилися від основної тканини і почали вироблення гормонів.

Гіпофункція щитовидної залози - ознаки і симптоми

 Через нестачу виробництва гормональних сполук значно сповільнюється метаболізм, тому найбільш характерною ознакою гіпотиреозу є зайва вага. Інші ознаки:

 • низька температура тіла , постійне відчуття холоду;

 • крихкість тьмяність рогових утворень (волосся, нігтів);

 • зменшення концентрації глюкози в крові;

 • порушення уваги, пам'яті, загальмована мозкова діяльність і фізичний розвиток;

 • хронічні запори;

 • уповільнення серцевого ритму, серцева недостатність;

 • пониження кров'яного тиску;

 • млявість, втома, слабкість в м'язах;

 • втрата інтересу до життя, погіршення працездатності;

 • набряки підшкірної клітковини або миксидема.

 Крім того, у жінок при гіпофункції щитовидної залози виникає стійке порушення менструального циклу , а чоловіки страждають від зниження потенції.

 Зменшення рівня гормонів в організмі до критичних показників може призвести до гіпотеріоідной комі.

Гіпофункція щитовидної залози - лікуванняГіпофункція щитовидної залози - лікування

 Терапія захворювання грунтується на двох принципах - збільшенні кількості йоду в раціоні, як стимулятора роботи щитовидної залози, якщо був виявлений дефіцит даної речовини, і прийомі спеціальних препаратів.

 Гормональне лікування проводиться дуже тривалий час, іноді навіть пацієнтові доводиться пити ліки на протязі усього життя. Відновлення функціонування щитовидної залози та поліпшення, як самопочуття, так і зовнішнього вигляду людини, відбувається вже через 2-3 місяці після початку терапії. Але припинення прийому таблеток може спровокувати рецидив з ще більш вираженими симптомами, тому лікування необхідно постійно коригувати з лікуючим ендокринологом. Найчастіше призначається тироксин або Т4. Цей синтетичний гормон, що вводиться внутрішньовенно, близький до природного аналогу, який виробляє здорова щитовидна залоза.

 Допоміжної заходом може бути профілактична терапія симптоматики, наприклад, відновлення роботи мозкових тканин, поліпшення травлення і нормалізація функцій нервової, імунної системи.

 Одним з найбільш сучасних методів лікування на сьогоднішній день є використання стовбурових клітин, але даний спосіб ще не застосовується досить широко і вельми дорогий.Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus