Гіпергідроз (підвищена пітливість)

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Cписок хвороб
Гіпергідроз (підвищена пітливість)

Зміст:

 Під терміном гіпергідроз або підвищена пітливість увазі високий рівень потовиділення. При цьому стані людина відчуває неприємні відчуття, коли крапельки поту постійно стікають з пахвовій западини. Даний стан вважається патологічним, тому що фізіологічно подібні відчуття виникають під час стресу, переляку, здивування. Під час реакції людини на подібну ситуацію, у нього частішає серцебиття, підвищується тиск, м'язи приходять в тонус. Вже в крайній ситуації спостерігається реакція потових залоз, початківців потовиділення. Але, подібне стану лікарі не вважають хворобою. Скоріше - це патологічний стан. У страждаючих гіпергідрозом, початок інтенсивного потовиділення може відбуватися навіть від однієї думки про те, що їм належить рукостискання, як передає Інтернет-видання для дівчат і жінок від 14 до 35 років Pannochka. net Крім того, подібний стан починається від невеликого хвилювання, думок про страх, і придушити його людина вже не може. Підвищена пітливість може стати стимулом до появи неврозів, депресивних станів, що тягнуть за собою величезний склад проблем на роботі, в особистому житті і т. д. 

 

 Існують деякі препарати, здатні лікувати людей, страждаючих гіпергідрозом. Це препарати формаліну, заспокійливі таблетки, в деяких випадках говорять про високу ефективність гіпнозу. Вже близько півстоліття широко використовується методика, що усуває підвищену пітливість долоньок і почервоніння обличчя.  Гіпергідроз може бути загальним і локальним. Найбільш часто зустрічається друга форма. Причини, з яких у людей виникає даний патологічний стан, поки не відомі.

Види гіпергідрозу

Гіпергідроз поділяють на локальний (місцевий, обмежений), тобто коли:

  • потіє тільки лице, голова
  • потіють кінцівки - долоні, ступні ніг, найпоширеніша локалізація, скінчено пахви
  • пітніють долоні, ступні, лоб, пахви, як окремо, так і одночасно

 Генералізований - коли потіє все тіло, одночасно і рясно, як правило, це відбувається при гарячкових станах, інфекційних та інших захворюваннях. У цьому випадку слід обов'язково звернутися до лікаря.

Також існує класифікація на первинний і вторинний:

  • Первинний - буває в період статевого дозрівання, в юнацькому віці у 1% населення.
  • Вторинний - є наслідком цілого ряду різних соматичних, ендокринних, неврологічних захворювань.

 Піт не має запаху, однак, у кожної людини при потовиділенні відчувається запах різної інтенсивності. Чому піт набуває запах? Неприємний запах поту надають токсичні речовини, які виділяються при потінні, а також бактерії та інші шкідливі речовини, від яких звільняється організм за допомогою потових залоз.

Лікування підвищеної пітливості

 Якщо гіпергідроз є самостійним захворюванням, а не ознакою перерахованих вище серйозних хвороб, то для пом'якшення його проявів, на сьогоднішній день сучасна медицина пропонує масу різних способів і методів лікування:

  • Використання антиперспірантів-кращі із них Одабан (ефективний до 10 днів), Drydry (1 флакона вистачає на півроку), Максим (вистачає майже на рік) 
  • Медикаментозна терапія - лікарські препарати на основі алкалоїдів беладони (Беллатаминал, Белласпон, Беллоід), беладона скорочує вироблення секрету потовими залозами і допомагає в боротьбі з гіпергідрозом, не викликаючи залежності. Для місцевого лікування використовують Формагель, Формідрон.
  • Заспокійливі препарати, такі як пустирник, валеріана, беладона, а також сеанси гіпнозу, вчення Рейки, позитивні позитивні настрої, афірмації, які слід промовляти щодня - все це допомагає заспокоїти нервову систему, спокійніше ставитися до стресових ситуацій 
  • Фізіотерапевтичні процедури - хвойно-сольові ванни, іонофорез, лікарський електрофорез, електросон та ін Лазер - при підвищеній пітливості пахв сьогодні лікарі використовують лазер, який руйнує 70% потових залоз. 
  • Ін'єкції Ботокса, Диспорт - ефект цього способу полягає в тривалому блокуванні нервових закінчень потових залоз, що скорочує потовиділення. 

 Такі процедури як Ботекс і лазер - це крайні заходи, які повинні використовуватися тільки в особливих випадках. Ці методи сьогодні активно рекламуються і рекомендуються, проте, мають ряд протипоказань і можуть мати віддалені наслідки.  Потовиділення - це природний процес очищення організму, виведення токсинів, втручатися в який за допомогою подібних способів може бути не безпечним.


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus