Еритремія

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Cписок хвороб
Еритремія

Зміст

Опис

 Еритремія або хвороба Вакеза - це мієлопроліферативні захворювання, що протікає у формі хронічного доброякісного лейкозу. Під час розвитку даного захворювання в крові пацієнта збільшується кількість еритроцитів, нейтрофільних лейкоцитів і тромбоцитів. Джерелом доброякісної пухлини при еритремії є стовбурова клітина.

 

 Еритремія вражає в однаковому процентному співвідношенні, як чоловіків, так і жінок. Найбільш схильними до цього захворювання стають люди у віці від п'ятдесяти до шістдесяти років.

 У медичній науці, точні причини виникнення еритремії поки не встановлені.

Еритремія протікає в організмі стадійно. Перша стадія - початкова, друга стадія - ерітреміческая або розгорнута, і третя - термінальна. Кожна зі стадій має свою клінічну картину.

Симптоми

 Протягом першої стадії еритремії хворі скаржаться на відчуття шуму у вухах, важкість у голові, часті запаморочення, занадто швидку стомлюваність. Проявляється мерзлякуватість кінцівок, знижується рівень розумової працездатності, порушується сон. Зовнішніх ж проявів на цій стадії еритремія не дає.

 Друга стадія еритремії характеризується головними болями схожими на мігрень і погіршенням зору. З'являються больові відчуття в області серця, розвивається стенокардія. Пацієнти можуть скаржитися на кісткові болі. Зазвичай на другій стадії розвитку еритремії людина втрачає увагу. У нього з'являється підвищена нервозність і спостерігається часта зміна настрою. Явними або зовнішніми симптомами еритремії другої стадії є шкірний свербіж і почервоніння ділянок шкіри. На гомілках ділянках можуть з'явитися темні плями, пов'язані з розвитком на тлі еритремії тромбозу. Іноді це призводить до появи трофічних виразок.

У більшості пацієнтів з еритремою в другій стадії починаються ясенні кровотечі, з'являються дрібні гематоми, і помітно збільшення селезінки і печінки.

 В останній, термінальній стадії еритремії у пацієнта розвивається цироз печінки, закупорюються артеріальні просвіти і з'являються осередки розм'якшення в головному мозку.

 Ще хворі Еритремія нерідко страждають підвищенням артеріального тиску і відкриттям виразкових вогнищ в шлунку і дванадцятипалої кишці.

Діагностика

 Діагностування еритремії відбувається на підставі отриманих результатів внаслідок проведених клінічних досліджень крові. Крім цього, робиться біопсія кісткового мозку, для визначення збільшення вмісту всіх його компонентів.

Профілактика

 До профілактичних заходів ерітроміі можна віднести ведення здорового способу життя. Необхідно відмовитися від усіх шкідливих звичок (вживання алкоголю, тютюнопаління, вживання наркотичних засобів). Максимально захищати організм від зовнішніх подразників, які можуть завдати шкоди всьому організму і почати патологічні процеси в крові людини.

Так само необхідно підтримувати імунітет на високому рівні, щоб захищати організм від інфекційних захворювань, які теж можуть дати ускладнення у вигляді еритремії.

Лікування

 Ефективним методом лікування еритремії в другій стадії її розвитку є звичайне кровопускання. При цьому забирається приблизно до підлозі літра крові кожні два - три дні. При цьому обов'язково проводиться профілактика тромбозів - призначаються препарати: аспірин, іноді гепарин.

При недостатньому ефекті від даного лікування, пацієнту призначається курс хіміотерапії, при якій використовуються гидроксимочевина і анагрелід.

 У процесі лікування еритремії обов'язково проводиться постсімптомная терапія та профілактика ускладнень.


Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus