Аденовірусна інфекція

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: Cписок хвороб
Аденовірусна інфекція

Зміст:

Опис

 Аденовірусна інфекція - це респіраторне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Аденовірусна інфекція вражає слизову носа, глотки, кон'юнктив і лімфоїдні тканини (лімфовузли і мигдалини). Заразитися аденовірусної інфекцією можливо тільки від людини. У зовнішньому середовищі цей вірус має високу стійкість. Гострий період захворювання триває протягом двох тижнів, і саме цей час вважається найнебезпечнішим для зараження. Вірус може передатися через вживання погано оброблених продуктів харчування.Новонароджені діти, до шести місячного віку взагалі не сприйнятливі до аденовірусної інфекції, оскільки мають вроджений імунітет. Одного разу перехворів даним захворюванням людина теж набуває імунітет, але тільки до певних підтипів вірусу. І це не виключає можливості зараження іншими типами вірусу. Найнебезпечніший період зараження аденовірусом вважається холодну пору року. У теплий сезон випадки даного захворювання поодинокі.

Симптоми

 Після зараження аденовірусної інфекцією, на протязі всього інкубаційного періоду (п'ять - десять діб) ознак захворювання практично не видно. Потім, у хворого піднімається температура тіла (може піднятися до сорока градусів), в тілі відчувається млявість і слабкість, знижується апетит, і може з'явитися нудота і блювота. Ще через час виникає закладеність носа, і в зв'язку з цим утруднюється дихання, з'являються гнійні виділення.Слизова глотки стає червоною, це видно при огляді. На ранніх стадіях аденовірусної інфекції з'являється вологий кашель, який важко зняти навіть за допомогою вживаних лікарських препаратів.

Очі можуть почервоніти, початися свербіж і з'явитися хворобливість в очних яблуках. Причому, ці симптоми спочатку проявляються в одному оці, а через деякий час в іншому.

 При аденовірусної інфекції можуть збільшитися лімфатичні вузли, селезінка та печінка. Якщо аденовірусна інфекція протікає в легкій формі, її визначають як гостре респіраторне захворювання.

Діагностика

 Діагностування аденовірусної інфекції проводиться за допомогою серологічних методів дослідження. Мета такої діагностики - визначення безпосередньо вірусу. Виявляється вірус в крові, калі і мазках з носоглотки.

Профілактика

 До первинної профілактики аденовірусної інфекції можна віднести наступні методи: уникнення контактів із хворими людьми, ведення здорового способу життя (правильне харчування, дотримання режиму сну - роботи, заняття фізкультурою, загартовування, фітнес), заходи щодо зміцнення імунної системи.

Лікування

 Лікування аденовірусної інфекції протікає за стандартною схемою, яка розроблена для лікування гострих респіраторних захворювань.

Застосовуються противірусні препарати, імуномодулюючі ліки, жарознижуючі засоби, в тому числі, і методи фізичного охолодження при сильно високих температурах, ліки відхаркувальний дії та вітамінні комплекси.

 В якості додаткових ліків, призначаються антигістамінні препарати. У випадках ускладнень бактеріальними інфекціями призначаються антибіотики. Найчастіше аденовірусна інфекція лікується в домашніх амбулаторних умовах, призначення робить дільничний терапевт з поліклініки. Якщо дане захворювання переходить у важку форму з ускладненнями, то пацієнта переводять у стаціонар і продовжують лікування там, за допомогою ін'єкцій, та лабораторних досліджень крові. Там же відбувається коригування лікування, залежно від встановленого ступеня тяжкості перебігу захворювання і виявлених ускладнюють його бактерій.

Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus