Інфантилізм

Автор admin Дата: 24-10-2013, 02:26 Категория: ---
Інфантилізм

Опис

 Інфантилізм являє собою затримку розвитку організму і виявляється в зрілому віці анатомічними і функціональними особливостями, які властиві юнацького та дитячому віку.

 Діагноз статевий інфантилізм встановлюють після 15 років, виявляється він гіпофункцією яєчників і недорозвиненням статевих органів. У тому випадку, якщо прояви статевого інфантилізму поєднуються із загальним інфантилізмом, його можна запідозрити вже в 13-14 років. При загальному інфантилізмі крім вираженої недостатності вторинних статевих ознак можна побачити порушення антропометричних показників.

Інфантилізм виникає в результаті інтоксикацій, гіповітамінозів, порушення харчування і важких хронічних захворювань, перенесених у дитячому віці або під час статевого дозрівання, а також спадкових факторів.

Симптоми

 Інфантильні дівчинки тонкокостні, зростання їх невисокий або трохи вище середнього. Як правило, відзначаються пізні менструальні кровотечі та гіпоменструальний синдром, який часто поєднується з альгодисменореей, таз общеравномерносуженного. При даному патологічному стані пропорційне статура не відповідає недоразвитию статевих органів.

 Для того щоб визначити вираженість статевого інфантилізму, визначають розміри матки. Є три ступеня її гіпоплазії: зародкова (рудиментарная), гіпоплатіческая і інфантильна матка.

Зародкова (рудиментарная) матка має довжину 1-3 см, більшу частину її становить шийка.Такий варіант зустрічається дуже рідко. Крім різкого зменшення розмірів матки у пацієнток спостерігаються стійка аменорея і гіпоестрогенія. У деяких випадках можливі незначні менструальноподібні виділення. Для відновлення функцій жіночого організму прогноз несприятливий.

 

 Інфантильна матка має довжину більше 3 см. Її шийка має співвідношення до тіла 3:1, як у дівчинки-підлітка. При бімануального дослідженні можна виявити гіперантефлексія матки, високо розташовані яєчники, звивисті і довгі маткові труби і слабо виражені склепіння піхви. Менструальні кровотечі рідкісні, але при цьому болючі. Щоб відновити репродуктивну функцію, необхідно тривале лікування.

Гіпопластична матка довжиною 6-7 см, при цьому співвідношення між її шийкою і тілом правильне - 1:3. Такий вид недорозвинення може виникнути в результаті несприятливих впливів в антенатальному період, а також перенесених запальних процесів в пубертатному періоді. Може зникнути самостійно при початку статевого життя або при вагітності.

Діагностика

 Діагностика інфантилізму заснована на анамнестичних даних і об'єктивному дослідженні (антропометрія, гістеросальпінгографія, зондування матки, в дітей - визначення кісткового віку).

 В анамнезі часто є вказівки на якесь несприятливий вплив в антенатальному періоді, а також часті хвороби в дитинстві. Найтиповіші скарги - порушення менструального циклу (гіпоменструальний синдром), менструації з'являються пізно, вони часто болючі.

 Такі дівчатка мають в основному низький зріст, недостатньо сформовану грудну клітку, таз звужений, молочні залози недорозвинені, оволосіння в області лобка і в пахвових западинах незначне. Зовнішні статеві органи недорозвинені, через це клітор здається трохи збільшеним. При бімануального дослідженні можна виявити недорозвинену матку в гіперантефлексія.

У тому випадку, якщо статевий інфантилізм поєднується із загальним недорозвиненням, можна побачити інтерсексуальні риси в будові тіла пацієнтки: зменшені розміри тазу, збільшена окружність грудної клітини, кістковий вік відстає від календарного.

Гонадотропні гормони (ЛГ і ФСГ) виробляються ациклической, через це статеві стероїдні гормони виробляються в недостатній кількості.17-кетостероїди в межах вікової норми. Каріотип та статевої хроматин у таких пацієнток не змінені.

 При даному патологічному процесі діагностичну цінність має УЗД, МРТ, доплерометрія, комп'ютерна томографія, гістеросальпінгографія. Вони допомагають визначити стан каналу шийки матки, маткових труб і внутрішнього зіва. Відставання кісткового віку визначають за допомогою рентгенографії кисті.

Профілактика

 Профілактика інфантилізму полягає в запобіганні порушень розвитку статевих органів внутрішньоутробно, дотримання режиму відпочинку і праці, повноцінний сон, раціональне харчування, профілактика дитячих інфекційних хвороб, дозовані фізичні навантаження і перебування на повітрі.

Лікування

 Лікування інфантилізму полягає в лікуванні основної патології, яка викликала інфантилізм.І чим раніше у пацієнтки виявляться ознаки інфантилізму і розпочато терапія, тим більше є шансів на успіх. Необхідно проводити регулярні, ретельні профогляди у дитячих установах, постаратися налагодити загальнооздоровчі заходи. У тому випадку, якщо були виявлені захворювання ендокринних залоз, потрібно забезпечити своєчасне лікування.

Якщо виявлені вроджені вади - потрібна операція . У жінок статевий інфантилізм лікують за спеціальними схемами статевими гормонами - прогестероном і естрадіолом. Одночасно використовують різноманітні теплові процедури, діатермія, грязелікування, спеціальну ЛФК. Має значення повноцінне харчування пацієнтки, загальнозміцнююча терапія і правильний режим життя.

Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus