Порушення сну (Безсоння)

Автор admin Дата: 13-12-2015, 06:19 Категория: ---
Порушення сну (Безсоння)

Зміст:

 Стійке порушення сну прийнято називати безсонням. Безсоння не розглядається в якості самостійного захворювання, зазвичай вона обумовлена ​​різними екзогенними і ендогенними факторами.

 З порушенням сну кожен стикається не раз в житті, навіть за відсутності інших скарг на свій організм. Воно може бути обумовлено банальним перенапруженням на роботі або ж серйозним захворюванням.

 Зрідка з'являється безсоння зазвичай не є приводом для звернення до лікаря, в той же час тривале порушення сну, що виникає без особливої ​​на те причини, вимагає кваліфікованої діагностики організму.

Причини винекнення порушення сну

 Багато людей, страждаючих безсонням, недооцінюють масштабності проблеми, вважаючи, що дана недуга пройде сам по собі з часом. Однак якщо причина порушення сну не встановлена ​​і заходи щодо її усунення не прийняті, людина може мати проблеми із засинанням протягом декількох місяців або років.

 Безсоння негативним чином позначається на стані всіх систем організму. У першу чергу страждає нервова система. Щоденне недосипання сприяє зниженню працездатності, зменшенню концентрації уваги на чому-небудь, виникненню постійного відчуття втоми. Людини, що страждає порушенням сну, протягом робочого дня може хилити до сну, при цьому варто йому торкнутися подушки головою, це бажання тут же зникне.

 

 Відомо, що люди в усі часи стикалися з безсонням, в останні десятиріччя це захворювання стає все більш поширеним. Виною тому ритм життя сучасної людини. Найчастіше порушення сну відзначається в осіб, що займаються інтелектуальною працею, тобто співробітників банків, офісів, письменників, науковців тощо у найменшій мірі виникнення безсоння схильні люди, трудова діяльність яких пов'язана з фізичними навантаженнями на організм.

 Серед основних причин порушення сну у дорослих людей - часті стреси, сімейні проблеми, сварки на роботі. Протягом дня зайнятій людині доводиться приймати безліч рішень і вирішувати велику кількість проблем. Не дивно, що в кінці дня, коли тіло вже сковує втома, виникає безсоння. Пов'язано це з тим, що мозок ще продовжує шукати відповіді на поставлені протягом денного питання.

 Також відсутність сну вночі може бути викликане млявою фізичною активністю протягом дня. Без фізичних навантажень організм не встигає витратити накопичену енергію, у результаті вночі людині зовсім не хочеться спати. Тривати це може досить довго. Щоб уникнути безсоння, викликаної «нічогонеробленням», перед сном рекомендується здійснювати прогулянки протягом 30 хвилин.

 

 Неправильне харчування також може стати причиною порушень сну. Вживання кофеїну, жирної, навантажувальної шлунок роботою їжі, великої кількості рідини сприяє виникненню проблем із засипанням. Тому пити каву слід як мінімум за 8 годин до передбачуваного сну, а вживати важку їжу - не пізніше, ніж за 2 години перед відправкою в ліжко. Дуже обережно слід приймати лікарські препарати, оскільки у більшості з них в якості побічного ефекту відзначається порушення сну.

 Безсоння є симптомів деяких захворювань, пов'язаних в першу чергу з ураженням ЦНС, а також гіпертиреозу, ниркової недостатності, астми, артриту, хвороби Паркінсона. Про наявність якої патології в даному випадку можуть свідчити такі виникають поряд з порушенням сну ознаки, як:

  • головний біль;
  • ниючий біль в попереку, порушення травлення;
  • зниження або відсутність апетиту;
  • утруднення дихання, кашель;
  • тремтіння кінцівок, порушення пам'яті і т.п.

 Безсонням можна вважати стан короткочасного тривожного сну або його повної відсутності, що триває протягом 5-7 діб і більше. Якщо ви не знаєте причину, по якій у вас виникли проблеми із засинанням вночі, рекомендується звернутися до фахівця.

Лікування порушення сну (безсонниця)

Лікування порушення сну

 Іноді для усунення проблеми безсоння досить звернення до психолога, який допоможе впоратися з особистими проблемами, що стали причиною виникнення цієї недуги. Слід враховувати, що психолог займається «лікуванням душі», а значить, може запропонувати такі методи позбавлення від безсоння, як, наприклад, гіпноз. Лікарський препарат психолог призначати, як правило, не має права.

 

 При тривалому порушенні сну, що супроводжується підвищеною дратівливістю, постійною втомою, агресією в сторону оточуючих, слід звернутися до психіатра. Залежно від психічного стану хворого даний фахівець може призначати йому прийом заспокійливих чи психотропних засобів, що мають більш потужним дією. Слід враховувати, що транквілізатори досить швидко викликають звикання і мають масу подібних дій. Подібні препарати відпускаються з аптек за наявності рецепта лікаря.

 Крім відвідування психолога та психіатра при безсонні може знадобитися допомога ендокринолога, кардіолога, нефролога, невролога. Далі лікування призначається залежно від виявленого захворювання (якщо таке є), що викликало порушення сну.

 

 Я кщо безсоння виникала вперше і не супроводжується якими тривожними симптомами з боку різних систем організму, можна спробувати впоратися з нею самостійно. Для того щоб швидко заснути, перед сном корисно почитати 10 хвилин цікаву книгу, випити склянку теплого молока, прогулятися протягом півгодини, подивитися телевізор (передачу, викликає позитивні емоції).

 Проблема з засипанням гарантована при вживанні кави або міцного чаю, занятті спортом (тому зарядку слід робити виключно вранці) незадовго до сну. В якості профілактики безсоння, а також при вже наявних проблемах із засинанням, рекомендується пройти курс лікування легкими заспокійливими засобами: Ново-пассит, Афобазол і т.п.Читайте також:
Реклама
Залиште, будь-ласка, свій коментар!

Меню

Реклама

Приєднуйтеся до нас

Система Orphus